Hizmetlerimiz

Asfalt Bizim İşimiz

Asfalt Kaplama

Kesintisiz / dertsiz, esnek, aşınma dayanımı yüksek, uygulanabilirliği hızlı ve renkli oluşlarıyla da estetik bir kaplama malzemesi olan asfalt, modern şehircilik anlayışının ve mimarisinin vazgeçilmez alternatifidir.

Bu nedenle bir çok alanda uygulama olanağı bulur. Asfalt malzemesinin T.C. Karayolları Fenni Şartnamesi karışım dizaynına uygun olarak üretilmesi ve serme sıkıştırma uygulamasının da teknik kurallar çerçevesinde yapılması durumunda asfalt kaplama, uzun yıllar bakım onarım gerektirmez.

Asfaltın vazgeçilmez mükemmellikte kaplama malzemesi olmasına en güncel örnek, FHWA (Amerika Otoyol İdaresi) tarafından verilmektedir: 2003 yılı itibariyle A.B.D. yollarının %94’ü asfalt kaplamadır.

Renkli ve Desenli Asfalt

Asfalt kesintisiz, derzsiz uygulanabilen, tekrar kullanılabilen, esnek, dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Aksoy İnşaat Asfalt olarak 20 desen ve 10 farklı renk seçeneğimizle asfalta estetik ve görsellik katmaktayız. Desenli asfaltın taşıt trağine kapalı olan yol ve alanlarda kullanılması uygun olacaktır.

Asfalt Çizgisi

Beton Uygulamaları

Yapılan asfalt kaplamaların görsel zenginlik kazanması amacıyla klor kauçuk katkılı boya kullanılır. Bu tip boyalar asfaltın fiziki ve kimsayasal yapısıyla uyum gösterir. Genelde iki renk seçeneği mevcuttur: Sarı ve beyaz. Kullanılan boyaların içerisinde kauçuk oranı %15 dolayındadır. Kullanılan boyalarda konforlu gece görüşü için fosforik özelliği de vardır.

Renkli Saha Betonu

Baskılı Beton

Saha Yol Betonu

Plentmiks Uygulamaları

Plentmiks, asfalt kaplama uygulaması öncesi mevcut zeminin taşıma gücü problemlerinde, yeni yol oluşturulması durumunda kullanılması olası olan, belirli gradasyondaki agrega taş tozu ve kum karışımına optimum su eklenmesiyle oluşur. Asfalt tabakaları öncesi plentmiks malzemesiyle oluşturulacak düzgün zemin satıhları, sıcak karışım asfalt aşınma ve binder tabakalarının ondülasyonsuz ve konforlu olmasına olanak verir.

İşimizi Seviyoruz

Çok kısa sürede asfalt kaplamayı tamamlayıp, otoparkınızı/ tesisinizi / sitenizi kullanıma açıyoruz.

Referanslarımızla desteklenmiş yüksek standartlarda malzeme ve işçilikle uzun ömürlü, fark yaratan çözümler sunuyoruz.

T.C. Karayolları Teknik Şartnamesi çerçevesinde kullandığımız asfalt ile yıllar süren garanti veriyoruz.

Neden Biz?

Bilime ve teknik gelişmelere yatırım yapan firmamız, tüm üstlendiği projelerde en az bir teknik elemanı iş başında bulundurmayı sektörel sorumluluğunun bir parçası olarak benimsenmiştir. Asfalt kaplamada optimum kalıcı çözümler ancak teknik deneyim ve hassas uygulama bilinciyle gerçekleşebilir. Firmamız, tüm deneyim ve tavizsiz teknik disiplinini sizlerle paylaşmaya hazırdır.